HÍREK
Miért választottuk az At Work saját fejlesztésű AC/DC programját? interjú Vuk Szimonettával, a Bonafarm Zrt. HR specialistájával
Vuk Szimonettát kérdeztük, hogy miért használják, illetve miért hasznos az Bonafarm Zrt.-nek az At Work saját fejlesztésű AC/DC programja.
Miért választottátok a DC programunkat?
Szervezeti kultúránk alapvető értékei közé tartozik a folyamatos tanulás és a rendszeres visszajelzés, amelyre kollégáinkat a mindennapokban is ösztönözzük. Számos céggel egyeztettünk, de az At Work csapatával találtuk meg a hasonló értékrenden alapuló közös hangot, mivel ők szintén nagy hangsúly helyeznek a menet közbeni visszajelzésekre. Ennek köszönhetően a program a résztvevők számára egy sokkal komfortosabb élménnyé és egyfajta tanulási folyamattá válhat, mivel alkalmat ad a hibákból való tanulásra, az önreflexió képességének fejlesztésére, a HR terület számára pedig lehetőséget biztosít mindezek megfigyelésére a gyakorlatban.
Milyen tapasztalataitok vannak vele?
A tehetségprogramjaink kiválasztási folyamata során alkalmazzuk az AC/DC módszertant, és több pozitív tapasztalatunk is volt már vele. Például hatékonyan tudtuk differenciálni a jelölt kollégákat, illetve a résztvevők visszajelzéseiből azt szűrtük le, hogy alapvetően jó élményként élték meg a kiválasztási napot. Ami érdekes volt nekünk, hogy nem csak a jelöltek számoltak be aha-élményekről vagy tanulási pontokról, hanem maguk az értékelő mentorokként részt vevő vezetők számára is tanulságosak és hasznosak voltak ezek a napok. Továbbá a jelöltek a számukra negatív kimenetelű döntést is sokkal jobban el tudják fogadni ezzel a módszertannal, mint egy általános interjúhelyzetben.
Miért javasolnád más cégeknek?
Azért ajánlanánk más cégeknek is az At Work által alkalmazott módszertant, mert emberivé, ugyanakkor megfelelően hatékonnyá is teszi egy tehetség- vagy utánpótlásprogram kiválasztási folyamatát, hatása pedig túlmutathat az adott AC/DC napon. A jelöltek és az értékelő mentorok ugyanis gyakorolhatják és közvetlenül megtapasztalhatják a visszajelzés erejét, annak hatását egy speciális, „védett” helyzetben. Ezen tapasztalatok aztán a mindennapokra, a saját csapatukkal való együttműködésre is pozitív hatással lehetnek, ezáltal pedig elősegíti a visszajelzést és a tanulást ösztönző szervezeti kultúra további erősödését.